Teddy Eddie

Metoda Teddy Eddie powstała jako odpowiedź na potrzeby rodziców i nauczycieli, którzy odczuwali niedosyt związany z brakiem prawdziwych konwersacji w większości kursów dla małych dzieci.

Metoda Teddy Eddie powstała jako odpowiedź na potrzeby rodziców i nauczycieli, którzy odczuwali niedosyt związany z brakiem prawdziwych konwersacji w większości kursów dla małych dzieci. Dlatego w naszej metodzie dzieci nie uczą się pojedynczych słów, poznają je w kontekście zdań i zaczynają mówić posługując się pełnymi zdaniami! Nowe słownictwo wprowadzamy za pomocą kart obrazkowych, tekstów i zabaw. Chcemy, aby dzieci miały możliwość przyswojenia jak największej liczby elementów języka obcego w sposób zbliżony do nauki języka ojczystego.
Jednym z głównych celów tej metody jest zapewnienie dziecku satysfakcji, tak aby pokochało naukę języka obcego, chętnie uczestniczyło w zajęciach i czuło się swobodnie wśród rówieśników. Wszystko to odbywa się w towarzystwie uroczego Misia Eddie, który na każdych zajęciach wyskakuje ze swojej kolorowej skarpety (w której mieszka) aby razem z dziećmi uczyć się języka angielskiego!
Na zajęciach używamy żywego, komunikacyjnego języka, który aktywizowany jest poprzez ulubione zabawy i gry dzieci: ruchowe aktywności, piosenki, słuchowiska, opowiadania i ilustrowane karty. Tematyka zajęć jest bliska dzieciom, dzięki czemu nasze zajęcia nie są nudne. Metoda Teddy Eddie jest ambitna i pomaga dzieciom opanować ogromną liczbę słów i zwrotów.
Zajęcia metodą Teddy Eddie prowadzą lektorzy, którzy mają predyspozycje do pracy z dziećmi od 2,5 do 7 lat. Przechodzą oni intensywny cykl szkoleń, mają stałą opiekę metodyczną i pedagogiczną oraz wsparcie opiekuna metody, który nadzoruje ich pracę.
Istotnym aspektem metody Teddy Eddie jest również stały kontakt nauczyciela z rodzicami. Rodzice otrzymują cotygodniowe maile z podsumowaniem zajęć i propozycjami powtórek oraz semestralne pisemne raporty o postępach dziecka. Raz na semestr zapraszamy również rodziców na lekcje otwarte, aby mogli sami zobaczyć pracę swoich dzieci.

Co wyróżnia metodę Teddie Eddy ?

  1. Łączymy ŚWIETNĄ ZABAWĘ Z PRAWDZIWĄ NAUKĄ (traktujemy niezwykle poważnie nauczanie dzieci, ale ich nie zanudzamy i nie przemęczamy).
  2. Zasady LICENCYJNE, które, stoją na straży standardów i najwyższej jakości naszych kursów.
  3. CAŁOŚCIOWY program, w którym językowy rozwój dziecka jest skrupulatnie zaplanowany, a dziecko z każdym kolejnym rokiem nauki robi systematyczne postępy.
  4. Wyjątkowy i bardzo BOGATY PAKIET EDUKACYJNY, który pozwala rodzicom dodatkowo stymulować językowy rozwój swoich dzieci za pomocą m.in nagrań czy aplikacji Playground-Plac Zabaw.
  5. Bardzo ELASTYCZNY PROGRAM NAUCZANIA jeśli chodzi o predyspozycje, wiek i umiejętności kursantów – nawet w grupach mieszanych każde dziecko wyciągnie maksymalnie wiele korzyści dla siebie (od osłuchania się, poprzez uczenie się rozumienia i reagowania, kończąc na wysokich umiejętnościach komunikacyjnych łącznie z spontanicznym i kreatywnym użyciem języka angielskiego.
  6. Nieporównywalne z jakimkolwiek innym programem nauczania BOGACTWO JĘZYKOWE – ogrom opowiadań, tekstów, słuchowisk daje dzieciom szansę „zanurzyć się” w języku – dziecko przyswaja tyle, na ile jest gotowe (podobnie jak w języku ojczystym).
  7. Możliwość kontynuowania kursu na bardziej zaawansowanych kursach licencyjnych dla starszych dzieci i młodzieży (Savvy Ed, Edward’s League).

Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że jesteśmy jedynym akredytowanym centrum metody Teddy Eddie w okolicy, która zdobyła uznanie wśród specjalistów na arenie międzynarodowej i podbija serca dzieci i rodziców w kolejnych krajach w całej Europie.

Oficjalna strona właściciela metody Teddy Eddie i Savvy Ed: www.edubears.pl