NASZE KURSY - SPIS TREŚCI -

TEDDY EDDIE (2-7 lat)

Jesteśmy bardzo dumni, że nasza szkoła jest jedynym w okolicy akredytowanym centrum tej wyróżnionej na arenie międzynarodowej metody dla dzieci w wieku 2-7 lat (wliczając w to pierwszą klasę szkoły podstawowej)! Teddy Eddie to wyjątkowa metoda nauczania pełna humoru i niespodzianek, która udowadnia, że łączenie nauki z fantastyczną zabawą jest jak najbardziej możliwe.! Jednym z najważniejszych celów metody jest zadowolenie dziecka – tak aby pokochało naukę języka obcego, chętnie przychodziło na zajęcia i czuło się komfortowo wśród innych dzieci. Motywem przewodnim metody jest przesympatyczny Miś Eddie, który pewnego dnia wyskakuje z kolorowej skarpety w której mieszka, aby wraz z dziećmi przeżyć mnóstwo przygód w bajkowym świecie języka angielskiego! Zajęcia są pełne żywego, komunikacyjnego języka, który uaktywniany jest poprzez to, co dzieci kochają: zabawy ruchowe, gry, piosenki, słuchowiska, historyjki i karty obrazkowe. Tematyka zajęć jest bliska dzieciom, co sprawa, że nigdy się nie nudzą. Teddy Eddie to bardzo ambitna metoda, która pomaga dzieciom przyswoić wyjątkowo dużą liczbę słów i zwrotów; opiera się o niezliczoną ilość tekstów i stymulujących materiałów multimedialnych. Oryginalne rymowanki i piosenki zostały napisane specjalnie tak, aby przeplatać słowa i struktury wprowadzane na zajęciach. Metoda Teddy Eddie powstała jako odpowiedź na niedosyt ze strony rodziców i nauczycieli, którzy skarżyli się na to, że w większości kursów dla małych dzieci jest bardzo mało mówienia. Dzieci nie uczą się pojedynczych słówek, tylko od razu zaczynają mówić całymi zdaniami! Nowe słownictwo zawsze wprowadzamy w KONTEKŚCIE ZDAŃ, TEKSTÓW I SYTUACJI, a nie jako pojedyncze wyrazy. Metoda Teddy Eddie jest tak skonstruowana, aby dzieci miały szansę przyswoić jak najwięcej elementów obcej mowy w sposób zbliżony do tego, jak uczyły się języka ojczystego. Na naszych zajęciach język angielski jest traktowany jako środek do komunikowania się, również w poleceniach i instrukcjach.

Zajęcia prowadzą są przez specjalnie wyselekcjonowanych lektorów, którzy posiadają predyspozycje do pracy z uczniem w wieku przedszkolnym, a przede wszystkim kochający małe dzieci. Nasi lektorzy przechodzą także intensywny cykl szkoleń i są pod stałą opieką metodyczną. Kolejnym istotnym aspektem metody Teddy Eddie jest stały kontakt nauczyciela z rodzicami, którzy są na bieżąco informowania (po każdej lekcji) na temat przerabianego materiału, otrzymują cotygodniowe maile z podsumowaniem przerabianych elementów i propozycje powtórek oraz pisemne raporty o postępach dziecka (co semestr). Raz na semestr zapraszamy także rodziców na lekcje otwarte, aby mogli na własne oczy zobaczyć pracę swoich dzieci.

Metoda Teddy Eddie jest także wyjątkowo bogata pod względem liczby elementów wchodzących w skład zestawu kursanta. W pięknej i bardzo trwałej teczce można znaleźć pełen merytorycznych treści podręcznik, płytę CD z mnóstwem nagrań, mini-książeczkę z sekretnymi słowami, multiROM deDOMO oraz dostęp do internetowej platformy edukacyjnej dedykowanej metodzie Teddy Eddie, którą dzieci kochają za bogactwo gier i zabaw. Rodzice natomiast otrzymują bardzo praktyczny poradnik zawierający opis przerabianego materiału oraz pomysły na dodatkowe zabawy językowe z dzieckiem w domu. 

CZYLI CO WYRÓŻNIA METODĘ TEDDY EDDIE?

1. Łączymy ŚWIETNĄ ZABAWĘ Z  PRAWDZIWĄ NAUKĄ  (traktujemy niezwykle poważnie nauczanie dzieci, ale ich nie zanudzamy i nie przemęczamy). 

2. Zasady LICENCYJNE, które stoją na straży standardów i najwyższej jakości naszych kursów 

3. CAŁOŚCIOWY program, w którym językowy rozwój dziecka jest zaplanowany aż do 7 roku życia (na rynku praktycznie brak takich kursów). 

4. Wyjątkowy i bardzo BOGATY ZESTAW KURSANTA, który pozwala chętnym rodzicom dodatkowo stymulować językowy rozwój swoich dzieci za pomocą m.in nagrań czy aplikacji Playground-Plac Zabaw). 

5. Bardzo ELASTYCZNY jeśli chodzi o  PREDYSPOZYCJE, WIEK, UMIEJĘTNOŚCI I POZIOM – nawet w grupach mieszanych każde dziecko wyciągnie maksymalnie wiele korzyści dla siebie (od osłuchania się, poprzez uczenie się rozumienia i reagowania, kończąc na wysokich umiejętnościach komunikacyjnych łącznie z manipulacją językową). 

6. Program NIE JEST NUDNY – dzieci przepadają za zajęciami i misiem Teddy Eddie 

7. Nieporównywalne z jakimkolwiek innym programem nauczania BOGACTWO JĘZYKOWE – ogrom opowiadań, tekstów, słuchowisk daje dzieciom szansę „zanurzyć się” w języku – dziecko przyswaja tyle, na ile jest gotowe (podobnie jak w języku ojczystym). NIE ZMUSZAMY DZIECKA DO SZKOLNYCH FORM UCZENIA SIĘ i odrabiania lekcji!  

8. Możliwość kontynuacji zajęć na licencjonowanym kursie metodą Savvy Ed.

SAVVY ED (7-10 LAT)

Metoda Savvy Ed dedykowana jest uczniom w wieku wczesnoszkolnym. Opracowana została tak, aby była nie tylko bardzo atrakcyjna i przyjazna dla uczniów, ale przede wszystkim bardzo ambitna. Savvy Ed jest przygotowany z myślą wyłącznie o uczniach kontynuujących przygodę z językiem angielskim po mocnym programie przedszkolnym takim jak np. Teddy Eddie. Savvy Ed nie jest odpowiednim kursem dla dzieci początkujących, ponieważ nasi mali kursanci muszą mieć odpowiednią wiedzę z języka angielskiego oraz umiejętność czytania w języku ojczystym. Dzieci, bądź co bądź jeszcze małe (7-10 lat), opanowują grom materiału w sposób dla nich niezauważalny. Sukces metody polega na tym, że dzieci zupełnie nie zdają sobie sprawy z tego jaki wiele się uczą oraz ile od nich wymagamy. Dzięki temu, że opieramy się na ich wiedzy i umiejętnościach zdobytych w poprzednich latach, nauka nie sprawia im problemów i daję duża satysfakcję.

W części pierwszej kursu (SAVVY ED 1) naszym priorytetem jest komunikacja i nauka czytania. Uczeń kontynuuje naukę języka obcego na bardzo wysokim poziomie. Bogaty i różnorodny materiał jest kompatybilny z poziomem egzaminu Cambridge English: Young Learners – Starters. Priorytetem w SAVVY ED 2 jest komunikacja i nauka pisania. Uczeń kontynuuje naukę jednocześnie utrwalając poznany wcześniej materiał. Materiał odpowiada poziomowi egzaminu Cambridge English: Young Learners  –  Movers (poziom A1 wg Rady Europy). Ostatnia część kurs to SAVVY ED 3 – podczas którego następuje integracja wszystkich sprawności językowych: SŁUCHANIA, MÓWIENIA, CZYTANIA raz PISANIA. Zaczynamy kłaść nacisk na POPRAWNOŚĆ GRAMATYCZNĄ. Materiał jest kompatybilny z poziomem egzaminu Cambridge English: Young Learners – Flyers (poziom A2).

Jednym z strategicznych elementów programu nauczania są odpowiednio dobrane prace domowe oraz specjalna platforma edukacyjna Savvy Quest, które dają dzieciom szansę na częsty kontakt z językiem angielskim. Lekcje odbywają się dwa razy w tygodniu. Wystarczy jednak dołożyć do lekcji dwa zadania po ok. 15 minut i mamy zaplanowany i systematyczny kontakt z językiem cztery razy w tygodniu, który pozwala osiągnąć zdumiewające efekty. Nasze zadania zostały dokładnie przemyślane, tak aby dawały rezultaty, a były przy tym  jak najmniej czasochłonne i pracochłonne. Kluczowa jest również rola rodzica, który wspiera nas w motywowaniu dziecka do sumiennego i regularnego odrabiania zadań domowych. Rodzic nie musi znać języka obcego aby pomóc dziecku, ale musi wyrazić chęć wsparcia swojej pociechy w sensie „organizacyjnym,” czyli mówiąc potocznie: dopilnować, aby mały uczeń był przygotowany na każde zajęcia.

Lektorzy prowadzący zajęcia przechodzą skrupulatną rekrutację według wytycznych Licencjodawcy. Sprawdzany jest ich poziom językowy, wymowa oraz predyspozycje do pracy z dziećmi szkolnymi. Wybrana kadra przechodzi szkolenia dotyczące specyfiki pracy z dziećmi w wieku szkolnym oraz pracy z metodą. Następnie wyposażamy ich w szczegółowe instrukcje, procedury, plany zajęć oraz materiały, które uatrakcyjniają zajęcia. Lekcje są cyklicznie hospitowane i omawiane z Opiekunem Metody Savvy Ed. Wybrane zajęcia są nagrywane, a następnie oceniane przez metodyków Licencjodawcy.

Najważniejsze założenia metodyki Savvy Ed.

Rytm, dźwięki i ruch ułatwiają zapamiętywanie, dlatego zamiast zakuwać gramatyczne regułki, którym natura dziecka od razu mówi stanowcze NIE, przygotowaliśmy nagrania wprowadzające uczniów w meandry gramatyczne. Bo zamiast odmieniać TO BE przez wszystkie osoby, o ileż łatwiej jest…. zacząć RAPOWAĆ, a odmiana czasownika od razu zostaje w małej głowie! Jeśli do tego dodamy jeszcze gry oparte na zdrowej rywalizacji oraz nagrody motywacyjne to mamy sukces gwarantowany! Nasza metoda opiera się na efekcie kuli śniegowej, znaczy to, że dany materiał językowy stopniowo narasta, jak tocząca się po zaśnieżonym zboczu śnieżka. Poznane wcześniej rzeczy uzupełniane są nowymi, tak aby utrwalić to co już było, ale w nowej odsłonie. Przerobione wcześniej słownictwo i struktury gramatyczne powracają systematycznie w nowym kontekście, jak bumerang. W ten sposób, każdy wprowadzony element powraca, co jest bardzo korzystne w nauczaniu – badania mówią o tym, że tylko wielokrotne powtórki przynoszą trwałe efekty!

KOMPAKTOWOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ

Savvy Ed to nie tylko podręcznik, to cała filozofia nauczania z wszelkimi potrzebnymi elementami zarówno w sensie materiału nauczania jak i samych pomocy naukowych. Metoda Savvy Ed opiera się na zadaniach systemowych. Polegają one na tym, że dana umiejętność (np. czytanie na poziomie 1) ćwiczona jest systematycznie, nawet na każdej lekcji, w czasie krótkich, podobnych do siebie ćwiczeń, najczęściej przy użyciu specjalnie do tego przygotowanych kart. Dzieci z ochotą zaczynają czytać i odgadywać zagadki – są one ciekawe i zawierają element zaskoczenia. Stopień trudności rośnie, zagadki stają się coraz dłuższe i trudniejsze i w miarę upływu roku szkolnego umożliwiają stopniowe narastanie umiejętności naszych uczniów.

SYSTEMY MOTYWACYJNE

Systemy motywacyjne zostały wkomponowane w metodę – nie da się ich ominąć! Podczas lekcji wykorzystywane są elementy GRYWALIZACJI (np. dzieci zbierają grudki złota, aby zbudować swoje Złote Królestwo). Savvy Ed, przesyła dzieciom listy z całego świata, motywując i nagradzając aktywność i zaangażowanie. Mały uczeń często potrzebuje fizycznego dowodu uznania, małej nagrody, która utwierdza go w przekonaniu, że idzie w dobrym kierunku. W pierwszym roku nauki Savvy Ed zabiera dzieci do Złotego Królestwa i za każde dobrze wykonane zadanie oraz za mówienie podczas lekcji po angielsku, wręcza grudki złota. Ta „marchewka” motywacyjna szybko jednak przeradza się w motywację wewnętrzną, czyli jedyną prawdziwą jak twierdzą specjaliści. Grudki wymieniane są na naklejki, które tworzą bogate królestwo w książce każdego ucznia. W miarę jak w małych głowach narasta wiedza – rośnie też mocarstwo, a jednocześnie duma i satysfakcja z osiągniętego celu. System zaliczeń wykorzystuje elementy OCENIANIA KSZTAŁTUJĄCEGO. Wszystko po to, aby wspierać rozwój i talenty młodych kursantów.

BOGATY ZESTAW KURSANTA

Każdy zestaw kursanta zawiera:

Savvy Book – podręcznik ucznia,

Snowball Book – książkę ćwiczeń,

Savvy Tile – magiczną płytkę Eda,  

Teczkę kursanta,  

Audio CD – płytę z nagraniami historyjek, słuchowisk, rymowanek, piosenek oraz ćwiczeń,  

SAVVY QUEST – dostęp do platformy edukacyjnej pełnej edukacyjnych gier wspomagających naukę języka angielskiego metodą Savvy Ed,  

P,arent’s Book – książkę rodzica, która służy za zeszyt kontaktu, do którego uczniowie wklejają informacje przekazywane przez lektora oraz w której lektor wpisuje informacje o zaliczeniach kolejnych partii materiału przez dziecko.

JOKER ENGLISH (KLASY 2-4)

Joker to wyjątkowo atrakcyjny i ambitny kurs językowy przeznaczony dla uczniów z klas 2-4, który skutecznie pomaga im osiągnąć pełnię swoich językowych możliwości. Potencjał językowy dzieci w tym wieku jest ogromny, należy go tylko obudzić i odpowiednio ukierunkować. Program Kursu Joker jest nastawiony na rozwijanie umiejętności komunikacyjnych dzieci, zdobywanie takich kluczowych kompetencji jak rozmowa w języku angielskim, rozumienie ze słuchu oraz tworzenie zdań.
 
Główny bohater kursu – Joker – występuje na naszych zajęciach w pięknie zaprojektowanych podręcznikach wraz ze swoimi przyjaciółmi: Alice, Peter oraz Daisy. Razem uczęszczają do szkoły cyrkowej oraz przeżywają mnóstwo niezwykłych i szalonych przygód. Podręczniki przygotowane są w taki sposób, aby poznawać w atrakcyjny sposób nowe słownictwo oraz struktury gramatyczne, a wszystkie zadania posiadają informacje, które pozwalają rodzicom śledzić treści realizowane na zajęciach. Podstawowym celem kursu Joker jest komunikacja, praca w grupach oraz nauka przez zabawę. Na zajęciach pojawiają się projekty, które pomagają uczniom rozwijać umiejętności komunikacji w języku angielskim. Ponadto kurs Joker przygotowuje uczniów do zewnętrznych egzaminów Cambridge.

Co charakteryzuje metodę Joker?

 • standardy prowadzonych zajęć i wysoki poziom nauczania;

 • zajęcia prowadzone w języku angielskim;

 • nauka poprzez zabawę – wykorzystujemy gry, ruch, muzykę i dużą dawkę humoru, zwiększając wewnętrzną i zewnętrzną motywację ucznia do zdobywania wiedzy;

 • dynamiczne lekcje – uczniowie rozładowują energię i przyswajają wiedzę w ruchu, co jest bardzo naturalnym procesem na etapie wczesnoszkolnym;

 • ciekawe zajęcia, które rozwijają wszystkie umiejętności językowe: mówienie, słuchanie, czytanie i pisanie;

 • projekty wzmacniające samodzielność ucznia i zachęcające go do produkcji językowej;

 • ambitne materiały przekazywane uczniom stopniowo dla zwiększenia elementu zaskoczenia – każda nowa lekcja to ekscytująca niespodzianka;

 • atrakcyjny zestaw kursanta: segregator od Jokera, pięknie zaprojektowane kolorowe karty pracy, dostęp do nagrań, ćwiczeń i gier językowych online;

 • certyfikat wręczony po ukończonym kursie Jokermanii

SCOUT SQUAD (5 i 6 KLASA)

Dobrze przygotowane kursy językowe dla młodzieży młodszej z klasy piątej i szóstej mają bardzo duże znaczenie dla dalszego ich rozwoju językowego. Program nauczania musi być umiejętnie zrównoważony i dopasowany do ich wieku i możliwości. Nasze zajęcia z jednej strony są ambitne, motywują do pracy oraz pomagają rozwinąć skrzydła; z drugiej strony nie przytłaczają nadmiarem treści. Naszym celem jest pełne wykorzystanie potencjału młodego człowieka i osiągnięcie poziomu, na którym zacznie on samodzielnie i kreatywnie operować językiem angielskim w komunikacji ustnej oraz pisać poprawnie proste teksty użytkowe. Na kursach Scout Squad promujemy ścieżkę rozwoju z egzaminami CAMBRIDGE ze względu na wartości i korzyści, które te egzaminy ze sobą niosą. Test A2 Flyers to ważny krok dziecka w nauce języka angielskiego i znakomity sposób wykazania, że dzieci radzą sobie z używanym na co dzień mówionym i pisanym językiem angielskim na poziomie podstawowym. Testy i egzaminy Cambridge English są tak skonstruowane, że już samo przygotowywanie do nich pozwala uczyć się praktycznego używania języka angielskiego. Dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy mówi: „Dziecko w procesie nabywania wiedzy potrzebuje informacji zwrotnej. Bardzo ważne, by proces uczenia języka angielskiego łączyć z przyjemnymi doznaniami takimi jak zabawa. Cenny jest też niewielki element rywalizacji. Testy Cambridge English dla najmłodszych niosą właśnie takie wartości”. Seria motywujących testów sprawdza umiejętności językowe poprzez zabawę. Celem testów Cambridge English dla najmłodszych jest pokazanie uczniom, co już potrafią. Trzeci z testów dla najmłodszych uczniów (Flyers), pomaga 10-12 letnim dzieciom w stawianiu pierwszych kroków na drodze do samodzielnego pisania i mówienia po angielsku. To także znakomity sposób weryfikacji, jak dzieci radzą sobie z używanym na co dzień mówionym i pisanym językiem angielskim na poziomie podstawowym. Przygotowanie do testów A2 Flyers pomaga dzieciom  w rozwijaniu umiejętności rozumienia prostych form pisanych w języku angielskim, nauce porozumiewania się w prostych, codziennych sytuacjach, poszerzaniu zakresu używanych podstawowych zwrotów i wyrażeń, brania aktywnego udziału w rozmowach. Każde dziecko otrzymuje certyfikat Cambridge English, który pozwala cieszyć się z osiągnięć; treści testów opierają się na prawdziwych sytuacjach życiowych, w przygotowaniach do testów dostępna jest szeroka gama ciekawych materiałów dla rodziców, uczniów i szkół.

CADET CLAN (7 i 8 KLASA)

Zapraszamy na intensywny kurs dla młodzieży z 7 i 8 klasy szkoły podstawowej, która przygotowuje się do egzaminu ósmoklasisty. Naszym celem jest uporządkowanie, uzupełnienie i pogłębienie zdobytej wiedzy oraz rozwinięcie kompetencji kluczowych w kontekście egzaminu (pisanie, słuchanie, czytanie ze zrozumieniem oraz test gramatyczno-leksykalny). 

Zajęcia skutecznie przełamują bariery językowe młodzieży w komunikacji ustnej i pomagają jej dojść do poziomu, na którym rozmowa po angielsku jest bezstresowa i przyjemna. Przy okazji przygotowań do tego bardzo ważnego egzaminu wieńczącego edukację w szkole podstawowej promujemy ścieżkę rozwoju z egzaminami CAMBRIDGE ze względu na wartości i korzyści, które te egzaminy ze sobą niosą. Dzięki temu możemy bez problemu upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – przygotować młodzież do egzaminu 8-klasisty oraz do egzaminu Cambridge (PET lub FCE). Uczniowie otrzymują klarowne wymagania na każdym etapie nauki, a mając jasno określony termin motywacja do nauki jest na bardzo wysokim poziomie. Kursanci szczególnie mocno motywują się nawzajem przed egzaminem – wtedy najwięcej się uczą i czerpią wielką satysfakcję ze wspólnie osiągniętego sukcesu. Kurs grupowy ma dobrze zaplanowany program nauczania i rozwija wszystkie umiejętności językowe, sprawia, że uczysz się szybciej i efektywniej. Rodzice, kursanci i lektorzy mają spokojną głowę, ponieważ ścieżka rozwoju z Cambridge Assessment English to nie spontaniczny zryw tylko wieloletni, sprawdzony plan, który jest wiarygodny i merytorycznie na najwyższym poziomie. Nauka poddana jest obiektywnej i zewnętrznej weryfikacji we wszystkich aspektach języka. Ponadto, egzamin jest hasłem motywującym, który bardzo skutecznie działa na kursanta.

 

HIGH FLYERS (MATURA PODSTAWOWA)

High-Flyer jest dwuletnim kursem językowym przeznaczonym szczególnie dla młodzieży szkół średnich. Naszym celem jest osiągnięcie solidnego poziomu średnio-zaawansowanego i rozwinięcie kluczowych kompetencji językowych takich jak mówienie, pisanie, słuchanie i rozumienie tekstów – tak aby zdanie matury podstawowej z bardzo dobrym wynikiem było jedynie formalnością. Na kurs zapraszamy zarówno uczniów z dwóch ostatnich klas szkoły średniej, którzy myślą o przystąpieniu tylko do matury podstawowej oraz uczniów z klas pierwszych i drugich dla których ten kurs to jedynie pierwszy etap na drodze do matury rozszerzonej. W ramach przygotowań do matury podstawowej kursanci podążają także ścieżką rozwoju z Cambridge English Assessment. Dzięki temu mają możliwość regularnie kontrolować poziom swojego zaawansowania, kroczyć pewną ścieżką ku opanowaniu kluczowych kompetencji na coraz to wyższych poziomach zaawansowania oraz zdobyć ważny certyfikat (PET Cambridge) potwierdzający nabyte umiejętności językowe. Kurs nie jest przeznaczony dla uczniów, którzy już zbliżają się do poziomu zaawansowanego i którzy osiągnęli znaczną swobodę w komunikacji ustnej i pisemnej. Od kandydatów wymagamy jednak opanowanych podstaw języka angielskiego. Dla osób, które chciałyby uczestniczyć w kursie HIGH-FLYER, ale muszą przypomnieć sobie podstawy i je ugruntować proponujemy intensywny 6-dniowy kurs wakacyjny GOOD START 2, który organizujemy w ostatnim tygodniu wakacji – tak aby pewnym krokiem i bez obaw wejść w nowy rok szkolny.

 

FAST TRACK (MATURA ROZSZERZONA)

Fast Track to intensywny kurs dla młodzieży na poziomie co najmniej średnio-zaawansowanym, szczególnie dla osób z 3 i 4 klasy szkoły średniej, osób przygotowujących się do egzaminu maturalnego na poziomie zaawansowanym oraz egzaminów First (FCE – B1) lub Advanced (CAE – C1)W zajęciach mogą także uczestniczyć osoby z klas niższych (nawet z ostatnich klas szkoły podstawowej), które już osiągnęły znaczną swobodę w komunikacji ustnej i pisemnej. 

Na zajęciach koncentrujemy się na zdobyciu umiejętności i kompetencji potrzebnych do osiągnięcia sukcesu na bardziej zaawansowanych egzaminach. Ćwiczymy analizę tekstów i czytanie ze zrozumieniem, trenujemy umiejętności pisarskie, pracujemy nad płynnością i swobodą w komunikacji ustnej oraz dążymy do opanowania poprawnej wymowy. Podczas zajęć poznajemy i ćwiczymy dużą ilość zaawansowanych konstrukcji gramatycznych, rozbudowujemy zasób słownictwa oraz ćwiczymy słowotwórstwo. Podążając ścieżką rozwoju z Cambridge Assessment English, mamy jasno wyznaczone cele oraz regularnie kontrolujemy poziom zaawansowania naszych kursantów. Pewnie kroczymy konkretnym planem ku zdobyciu kluczowych kompetencji, które kursanci mają możliwość potwierdzić zdobyciem certyfikatów First (FCE) lub Advanced (CAE), które są uznawane na całym świecie. 

Certyfikat First na poziomie B1 warto posiadać ze względu na liczne korzyści:

 

 • Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych certyfikatów na całym świecie, który wiarygodnie poświadcza pracodawcom i uczelniom wyższym zdobycie wysokich kompetencji językowych; 
 • Dla osób z przygotowaniem pedagogicznym pozwala uczyć w przedszkolach i klasach 1-3 szkoły podstawowej oraz w szkołach dwujęzycznych (lub oddziałach dwujęzycznych) przedmiotów innych niż języki obce oraz do prowadzenia zajęć w języku obcym; 
 • Jest honorowany w służbie cywilnej jako udokumentowanie kwalifikacji językowych wymaganych od pracowników polskiej służby cywilnej i służby dyplomatycznej, 
 • Jest uznawany przez MEN jako potwierdzenie kwalifikacji językowych przez przewodników turystycznych i pilotów wycieczek; 
 • Spełnia wymagania językowe stawiane przez wiele uniwersytetów i instytucji edukacyjnych przy rekrutacji studentów. 

A dlaczego warto zdobyć certyfikat Advanced (poziom C1): 

 

 • Jest on na poziomie matury międzynarodowej; 
 • Uznawany przez większość szkół wyższych w Wielkiej Brytanii podczas rekrutacji na studia, 
 • Daje możliwość pracy w zagranicznych firmach w kraju i za granicą; 
 • Ponad 6000 instytucji edukacyjnych, firm i instytucji państwowych na całym świecie uznaje C1 Advanced za potwierdzenie wysoce zaawansowanego poziomu znajomości języka; 
 • Dla osób z przygotowaniem pedagogicznym pozwala uczyć w klasach starszych szkoły podstawowej.
 
 

 

NTL BASIC (Never Too Late) – Nasz kurs NTL BASIC dla dorosłych dedykowany jest przede wszystkim osobom, które uczą się języka angielskiego od poziomu zerowego, lub też pragną przypomnieć sobie podstawy po dłuższej przerwie w nauce. Program koncentruje się wyłącznie na praktycznych aspektach używania języka obcego. Nauka gramatyki ograniczona jest do absolutnego minimum, a zajęcia już od pierwszego spotkania dają solidną porcję materiału potrzebnego do komunikowania się. Skutecznie pomagamy przełamać bariery językowe w komunikacji ustnej i pomagamy dojść do poziomu, na którym rozmowa po angielsku jest bezstresowa i przyjemna. Po pierwszym roku zajęć będziesz umiał wypowiadać się na rozmaite tematy, wyrażać opinie oraz je argumentować. W ramach kursu korzystamy z udogodnień technologicznych i specjalnych aplikacji, które są szczególnie przydatne zapracowanym osobom dorosłym, które mają mało czasu na naukę.

 

NTL BASIC ( OSOBY DOROSŁE)

NTL PROGRESS – Never Too Late – Po pierwszym roku nauki na kursie NTL BASIC zapraszamy na kurs kontynuacyjny dla dorosłych, którzy chcą dalej rozwijać swoje kompetencje językowe. Na kurs zapraszamy także osoby dorosłe, które mają opanowane podstawy języka angielskiego. Kurs NTL PROGRESS daje możliwość zdobycia jeszcze większej swobody komunikacyjnej w coraz większym zakresie kontekstów i sytuacji. Podstawowe struktury językowe uzupełniamy o nowe, bardziej zaawansowane, które pozwalają wysławiać się w coraz bardziej precyzyjny i skuteczny sposób. W ramach kursu korzystamy z udogodnień technologicznych i specjalnych aplikacji, które są szczególnie przydatne zapracowanym osobom dorosłym, które mają mało czasu na naukę. Stopniowo wkraczamy również na ścieżkę rozwoju z Cambridge Assessment English stawiając pierwsze kroki na drodze ku zdobyciu certyfikatu PET (poziom B1).

PROJECT ACCENT  (kurs dla każdego) – Project Accent to dwuczęściowy, intensywny kurs dla osób, które chcą pozbyć się akcentu polskiego i pragną nauczyć się mówić jak rodowici użytkownicy języka angielskiego. W programie stawiamy na maksimum praktyki i minimum teorii. W pierwszej części nauczysz się wymawiać angielskie samogłoski i spółgłoski oraz nauczysz się posługiwać akcentem wyrazowym. W drugiej części będziesz ćwiczyć akcenty frazowe, rytm oraz intonację w zdaniach twierdzących, przeczących oraz pytających. Project Accent to kurs, który doda Tobie pewności siebie – nie będziesz się wstydzić, że inni Ciebie nie rozumieją! 

 

OFERTA WAKACYJNA

Ostatni tydzień wakacji to bardzo dobry czas na rozpoczęcie przygotowań do egzaminu 8-klasisty i matury na poziomie podstawowej. Zapraszamy na intensywny kurs przygotowany dla uczniów, którzy obawiają się tych ważnych egzaminów i czują, że potrzebują szybko podciągnąć się z języka angielskiego. Nasze kursy dla maturzystów (Good Start 1) i uczniów 8-klasy (Good Start 2) to semestr nauki w sześć dni. Zajęcia odbywają się dwa razy dziennie rano i po południu w blokach lekcyjnych. Kursy Good Start to dobry wybór dla uczniów, którzy mają duże zaległości i muszą przypomnieć sobie i ugruntować podstawy języka angielskiego w krótkim czasie. Osoby kończące ten kurs będą miały możliwość kontynuować przygotowania do egzaminów w ciągu roku szkolnego w specjalnych grupach maturalnych i grupach dla ósmoklasistów.

 

Nasza szkoła językowa oferuje możliwość utworzenie grup korepetycyjnych z programem nauczania dopasowanym pod konkretne potrzeby klientów, np. konkretny podręcznik, konkretną kompetencję etc.

 

 

Ścieżka rozwoju językowego z egzaminami Cambridge to coś znacznie więcej niż zdobywanie kolejnych certyfikatów. Dla naszych klientów rozwój językowy wyznaczony przez Cambridge Assessment English to jasna ścieżka edukacyjna i obiektywna wiedza co do obecnego poziomu zaawansowania. Dla nas jest to wspaniała szansa na udowodnienie najwyższych standardów szkoły My School. Decydując się na ocenę zewnętrzną wystawiamy siebie, jako szkołę, na niezależną ocenę i wierzymy, że nasi klienci doceniają to i darzą nas dzięki temu swoim zaufaniem.  Dwa, trzy lata to czas, który powinien wystarczyć na przejście z jednego poziomu zaawansowania na drugi. U nas właśnie co dwa, trzy lata  kompetencje kursantów są weryfikowane obiektywnie i zewnętrznie, we wszystkich aspektach języka  przez bardzo prestiżową instytucję jaką jest Cambridge Assessment English. Dla naszych klientów to przede wszystkim pewność, że inwestycja w edukację językową nie idzie na marne. Wielu rodziców przez lata posyła dzieci na drogie korepetycje bez pewności, jakie obiektywnie są kompetencje zdobywane przez ich dzieci. Nie oszukujmy się – oceny w szkole nie są rzetelnym testem zdobywanych umiejętności. Nie tylko dlatego, że w szkołach  mamy nauczycieli wymagających i niewymagających, którzy mogą zawyżać, albo zaniżać oceny, ale także przez fakt, że szkolny program nauczania nie sprawdza rzetelnie wszystkich kompetencji językowych: mówienia, pisania i rozumienia ze słuchu. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się promować egzaminy Cambridge w naszej szkole językowej. Już samo podążanie ścieżką wyznaczoną przez Cambridge Assessement English daje nam i naszym klientom obiektywne narzędzia do weryfikowania rozwoju językowego naszych kursantów. Pomimo tego, iż uczęszczanie na zajęcia z programem Cambridge nie obliguje do przystąpienia do egzaminu to bardzo zachęcamy ze względu na liczne korzyści z tego wynikające:

 • Mając perspektywę zbliżającego się egzaminu nauka staje się naturalnie nauką na serio.
 • Kursant otrzymuje rzetelny i obiektywny certyfikat powszechnie uznawany na całym świecie.
 • Egzamin uczy pewności siebie. Kiedy dziecko przekona się, że egzamin to nic strasznego, to z większą ochotą i odwagą będzie podchodzić do wyzwań egzaminacyjnych w przyszłości.
 • Zdanie egzaminu daje poczucie sukcesu i buduje wysoką samoocenę.
 • Podążanie ścieżką egzaminacyjną uczy koncentracji w dążeniu do celu oraz samodyscypliny.
 • wyznacza pewien etap edukacji językowej – po egzaminach dla Young Learners nie będzie stresem myśl o zdaniu egzaminów FCE czy CAE, które dają dowód znajomości angielskiego na całe życie.

Prowadzimy wysokiej jakości kursy i szkolenia dla firm, które są zawsze precyzyjnie dopasowane do potrzeb klienta i branży którą reprezentuje. Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres biuro@myschool.edu.pl lub dzwoniąc na nr tel. 577 888 207.